Wij hebben voor dit weekend twee zeer bijzondere vogels op de lijst staan.
Aangezien de weersverwachting voor zaterdag bewolkt met een spatje regen is en voor zondag overwegend zonnig, besluiten we om op zondag te gaan.
Bij het bezoek aan de frater, een tijdje terug, stond er iemand naast ons die met een Canon Powershot SX50 fotos maakte en de frater een stuk dichterbij haalde dan wij.
Voor dat soort ver-weg situaties hebben wij een digiscoopzet, maar daarbij moet je handmatig focussen en met bewegende vogels is dat niet makkelijk.
Na wat uitzoekwerk hebben we besloten dat de SX50, die ca 2 keer het zoombereik van onze lens heeft, een heel goed alternatief is voor die digiscoopzet.
Ook het gewicht is een stuk minder en dat is met wandelen en vliegreizen wel zo prettig.
Als in de loop van zaterdag 15-3 blijkt dat het weer een heel stuk vrolijker is dan voorspeld is het te laat voor onze planning. Tijd voor een alternatief.
Oscar gaat met de nieuwe camera een veldtest doen in het Zaans Rietveld.
Alle fotos op deze pagina zijn uit de hand gemaakt met deze nieuwe camera.
Klik op een foto voor een groter beeld.
(klik hier voor een andere wandeling)   (Google Map van deze reis)