2024-01-18 (397 foto's)

We zijn al om 7:00 uur in de ontbijtzaal waar we nog even moeten wachten totdat de schalen voor het ontbijtbuffet worden klaargezet. Er is stokbrood met ei en jam.
Na het ontbijt vertrekken we naar wat pindavelden. De pindavelden zijn afgebrand om de grassen te verwijderen, en ook tegen slangen die een gevaar zijn voor de mensen.
Hier gaan we op zoek naar grondneushoornvogels en 2 soorten renvogels.

Terwijl we door de velden lopen zien we verschillende soorten glansspreeuwen, waarbij de bronze-tailed starling een nieuwe is. Wat een prachtige vogels zijn die glansspreeuwen toch.
Dan zien we een groep kleine mus-achtige vogeltjes over de grond scharrelen: chestnut-backed sparrow-lark. schattige vogeltjes met een zwarte kop en witte wangen.
Voorzichtig lopen we dichterbij en ze blijven gelukkig lekker lang zitten zodat we ze mooi op de foto kunnen zetten.
En dan vliegt er ineens een temminck's courser op. We kijken goed waar hij is geland, en lopen daar voorzichtig naar toe. Maar hij is weg voor we dichtbij zijn.
Gelukkig zien we er nog een paar, en dan lukt het wel om dichterbij te lopen.
De grondneushoornvogel laat zich helaas niet zien en Modou besluit om de kleine vogeltjes die hier zitten te gaan lokken, dus we worden weer rond een struik opgesteld.
Na 10 minuten hebben we alleen bekende soorten gezien, dus we gaan terug naar de bus, en rijden een klein stukje verder naar een ander veldje.

Ook hier gaan we op zoek naar de grondneushoornvogel. En ook hier kunnen we hem niet vinden.
En dan zien we 3 bearded barbet in een boom zitten! dat is er weer een van mijn top-10 wenssoorten.
Alhoewel ze vrij ver weg zitten, toch een hele gave waarneming. Hopelijk gaan we ze nog een keer zien, en dan wat dichterbij.

Met de bus rijden we naar weer een andere plek, en als we daar uitstappen zien we gelijk een lanner falcon in een boom zitten.
Dat is leuk, want tot nu toe hadden we hem alleen heel hoog overvliegend gezien. En dan is er ineens een 2e vogel, en zijn we getuige van een paring!
We kunnen dan goed zien dat het vrouwtje een stuk groter is dan het mannetje. Na dit hoogtepunt rijden we weer verder.

Bij het volgende veld groeien allemaal kleine groene struikjes: Jaap verteld dat dat geen struikjes zijn, maar hergroei op de wortels van omgekapte bomen.
Dit kale veld was dus kort geleden een bos. Jammer.
Hier gaan we uitgebreid wandelen. Boven ons hoofd vliegen 2 shikra die aan het bakkeleien (of flirten?) zijn in de lucht.
Als Modou het kleine grut gaat lokken zit er zowaar een nieuwe bij: een cut-throat finch. Een saai gekleurd vogeltje met een fel rode keelstreep, waar hij zijn naam aan te danken heeft.
We lopen zo'n 1,5 uur over de velden, maar we vinden geen renvogels en geen grondneushoornvogels.

Inmiddels is het 12:00 uur, en moeten we terug naar de lodge om op tijd te zijn voor de lunch.
In de lodge krijgen we een stokbroodje omelet en dan hebben we tot 15:30 vrij.
Jolanda gaat wat foto's maken van de muurschilderingen die er her en der te zien zijn, en daarna gaat ze even afkoelen in het zwembad.
Nog even douchen, en dan de was van de lijn halen, want die is nu al droog.

Om 15:30 verzamelen we in het restaurant. Het is 38 graden, wat echt heel warm is, dus we moeten rustig aan doen.
Gelukkig staat er voor de middag een boottochtje op het programma, dus hoeven we niet over hete velden te lopen.
We lopen naar de open boot, en moeten via een trap met veel ruimte tussen de treden naar het open bootje klimmen.
We zijn hier nog niet heel ver van de zee vandaan, en het water is nog zout. Daarom kunnen hier dolfijnen zwemmen.
Als we naar het midden van de rivier varen zien we inderdaad een groep dolfijnen, waarvan een paar helemaal uit het water springen en gekke capriolen uithalen.
Als we dichterbij varen en we foto's kunnen gaan maken, doen ze dat helaas niet meer, maar toch is het een leuke ontmoeting.
Als ze verdwijnen varen we naar de overkant van de rivier, waar we een zijarm van de rivier gaan verkennen.
Al vogelend varen we naar een aalscholverkolonie en naar een rustplaats voor pelikanen.
We zien ineens een kleine donkere beweging in een van de velden: het is een marsh mongoose. We kunnen nog net het kopje zien dat boven het lage gras naar ons kijkt.
De kapitein probeert het bootje stil te leggen en geeft een hoop gas met de motor in zijn achteruit.
Dit veroorzaakt helaas een enorme walm uitlaatgassen, en een hoop herrie, en de mongoose loopt snel uit beeld. Tja, de bedoeling was goed.
Hierna gaan we in een hoger tempo terug naar de lodge en steken we onder het gouden licht van de ondergaande zon de rivier over.
Om 19:00 uur gaan we eten en lijsten. Op de kamer bereiden we de koffers alvast voor, voor ons vertrek morgenochtend naar de volgende lodge.

Vandaag zijn er door de groep 97 vogelsoorten gezien waarvan wij er 80 op de foto hebben gezet. Hiervan zijn er 6 nieuw voor onze levenslijst.

Klik op een foto voor een groter beeld.    (Google Map van deze dag)

(bij de foto's staan alle dieren met hun engelse namen omdat de boeken die we gebruiken om ze op te zoeken engelstalig zijn)