8-9-2018 Vliegreis van Nederland naar Rio de Janeiro in Brazilie. (10 foto's) Vandaag start onze reis naar Brazilie. We gaan naar 2 regio's: de droge Chapada en de natte Pantanal in het middenwesten van Brazilie. Met name de hyacint ara die hier leeft heeft ons doen besluiten hier naar toe te gaan.
Op een prettig tijdstip, om 09:15, staat de taxi voor de deur om ons naar Schiphol te brengen.
Daar ontmoeten we Jan Mulder, onze Nederlandse groepsgenoot. De 2 Belgische groepsgenoten zullen via Brussel naar Rio de Janeiro vliegen. (later blijkt dat niet waar te zijn. ze zitten toch in hetzelfde vliegtuig.)
We gaan onze bagage afgeven, inchecken, door de security en door een automatische paspoort controle.
Dat laatste is nieuw: je legt je paspoort in een scanner, en een camera controleert of jij dezelfde persoon bent van het paspoort.
1 douanier controleert zo'n 10 poortjes. Het gaat een stuk sneller zo.
Omdat ik geen 'vogel'-horloge meer heb, kopen we er een op Schiphol die tegen een stootje kan.
Daarna kijken we nog een beetje rond in de winkeltjes en om 12:00 uur mogen we het vliegtuig in en settelen we ons voor een vlucht van bijna 12 uur.
Tijdens die vlucht krijgen we 2 maaltijden, kijken we films, en doe ik handwerkjes die ik meegenomen heb. We proberen ook nog een uurtje te slapen.
Buiten zien we alleen maar wolken: wolken boven de oceaan, en wolken boven het regenwoud. Pas als we in Rio de Janeiro gaan dalen zien we iets: de verlichting van de stad.
Door het tijdsverschil is de lokale tijd 19:45. Direct na de landing ontmoeten we de 2 Belgen: Jos en Rita. Gezamenlijk halen we de koffers op. Na de douane pinnen we allemaal Braziliaanse Reals voor de rest van de trip.
Na wat zoeken vinden we de man die ons hier komt ophalen. Hij ziet onze koffers en bedenkt dat 5 mensen en al die koffers niet in 1 auto kan.
Daarom verdwijnt hij om een vriend met nog een auto te regelen. Daarna brengt hij ons naar het hotel.
In het hotel gaan we direct slapen. Morgenochtend om 05:00 uur worden we weer opgehaald om terug naar het vliegveld te worden gebracht voor het vervolg van onze reis.